Po latach zalegania w szufladzie poszły w świat (choć były na nim już przed naszą erą) klasyczne chińskie bajki i przypowieści, które przełożyłem z angielskiego w czasach późnostudenckich zafascynowany ich przekazem i prostotą. Moje dzieciątko, które działa teraz jako subdomena strony głównej, jest galerią utworów ilustrowanych bądź komentowanych przez współczesnych artystów za pomocą rozmaitych mediów. Ileś utworów doczekało się na stronie oryginalnych obrazków. Na dopełnienie czekają kolejne. Lista artystów i instrukcja nawigacji w zakładkach. Projekt non-profit. Artystów chętnych dołożyć swoją pracę: obraz, foto, klip, czy jakąkolwiek pracę, która zilustruje, skomentuje lub dopełni starodawny chiński tekst na bajchi.filipprzybylski.pl – proszę o kontakt: fwp@wp.pl.
Do grona artystów ilustrujących na bajchi.filipprzybylski.pl dołączyli: Paweł „Boro” Borowski – rysownik i reżyser filmowy (bajka ze specjalnie stworzoną do niej ilustracją jest tu: skradziony dzwon), a także Ela Das – założycielka autorskiej pracowni ceramicznej i pedagog, autorka pierwszego w Polsce podręcznika dla dzieci o ceramice „Mały Ceramik”. Przypowieść z jej pracą znajdziecie tu: gliniany posążek i figurka z drewna.
https://www.youtube.com/watch?v=1yHHtjsLKUw Witaj w mych stronach! Strona-wizytówka filipprzybylski.pl przeżyła remont i aktualizację,z trzech stron (bajchi i…
https://vimeo.com/347767152 Ponad 3 dekady doświadczeń przed mikrofonem - na scenie, w studio, w radio, w…
https://vimeo.com/347763208 Zapraszam do obejrzenia miksu video, czyli trochę filmu, trochę reklamy, generalnie - ruchome obrazki.…
HALUXY alarmują przedświątecznie. Przebój zawiera wyrazy, że ho! ho! ho! - najlepiej od razu posłuchać…
Przyjemna wiadomość dla fanów kulinarnego programu emitowanego na antenie tvn, który współtworzyłem jako głos przez…
Kto w najchętniej oglądanym serialu nowożytnej Polski przystrajał barki Prezesa puklami kociej sierści ?Pani nazywa…