BAJCHI – GALERIA BAJEK … KTO NASTĘPNY?

bajchi_screen kolor

bajchi.filipprzybylski.pl


Po latach zalegania w szufladzie poszły w świat (choć były na nim już przed naszą erą) klasyczne chińskie bajki i przypowieści, które przełożyłem z angielskiego w czasach późnostudenckich zafascynowany ich przekazem i prostotą. Moje dzieciątko, które działa teraz jako subdomena strony głównej, jest galerią utworów ilustrowanych bądź komentowanych przez współczesnych artystów za pomocą rozmaitych mediów. Ileś utworów doczekało się na stronie oryginalnych obrazków. Na dopełnienie czekają kolejne. Lista artystów
i instrukcja nawigacji w zakładkach. Projekt non-profit. Artystów chętnych dołożyć swoją pracę: obraz, foto, klip, czy jakąkolwiek pracę, która zilustruje, skomentuje lub dopełni starodawny chiński tekst na bajchi.filipprzybylski.pl – proszę o kontakt: fwp@wp.pl. 

LUBICIE CHIŃSZCZYZNĘ?
KOSZTUJCIE!
ZAPRASZAM…

(LINK)

Do grona artystów ilustrujących na bajchi.filipprzybylski.pl dołączyli: Paweł „Boro” Borowski – rysownik i reżyser filmowy (bajka ze specjalnie stworzoną do niej ilustracją jest tu: skradziony dzwon), a także Ela Das – założycielka autorskiej pracowni ceramicznej i pedagog, autorka pierwszego w Polsce podręcznika dla dzieci o ceramice „Mały Ceramik”. Przypowieść z jej pracą znajdziecie tu: gliniany posążek i figurka z drewna.

Wyszczekana strona Filipa Przybylskiego. Skocz też na bajchi.filipprzybylski.pl - stronę z bajkami