PRÓBA MIKRO-FONU

Zapraszam na Próbę Mikrofonu, domowy cykl, który zrodził się w zawirusowanej rzeczywistości lat 2020-2021. Próbuję ile może znieść mikrofon, ja sam i – może przede wszystkim – słuchacze. Na górze zawsze najświeższa odsłona, im niżej, tym dalej
w przeszłe docinki. 😉

Kontynuując cykl „Covery z niższej sfery” dziś w „lubileuszowej” audycji nr.10 pojawia się cover „Tragedy” Bee Gees, bo nic lepiej niż to słowo nie oddaje refleksji o nowym rozporządzeniu PAD o służbie dyplomatycznej. Więcej w opisie pod filmem na YouTube.

PERSONEL:
teksty/wykonanie/realizacja/mix odcinka: Filip Przybylski,
muzyka oryginalna “Tragedy”: Barry, Robin & Maurice Gibb,
podkład do piosenki: (instrumental ver.) produced by Bee Gees, Albhy Galuten,
foto/grafika: Marta Przybylska (artiMarti),
Realizacja 16/03/2021.

© Wszelkie prawa do tekstów polskich zastrzeżone. Nie posiadam praw do oryginalnej muzyki Bee Gees.

I do not own the rights to the composition „Tragedy” by Bee Gees, the background music is by Bee Gees, I used it only for humorous purposes. Gibb Brothers – thank you for the amazing music!

Po serii druzgocących informacji z kraju o niezyskowności pewnych maseczek i przyłbic oraz nadchodzącej trzeciej fali maseczkowego wirusa, wreszcie coś podnoszącego na duchu: najważniejsze dziecko w państwie wyszalało się na nartkach! Zapraszam na dziewiątą odsłonę „Próby Mikrofonu” i song „Andrzej wraca z nart”.

PERSONEL:
teksty/wykonanie/realizacja/mix odcinka: Filip Przybylski,
muzyka oryginalna “Strangers In The Night” by Frank Sinatra: Bert Kaempert,
podkład do piosenki: Karaoke Junkies,
foto/grafika: Marta Przybylska (artiMarti).
rejestracja 02/2021

© Wszelkie prawa do tekstów polskich zastrzeżone. Nie posiadam praw do oryginalnej muzyki, ani karaoke „Strangers In The Night”.

I do not own the rights to the composition „Strangers In The Night” by Frank Sinatra, the background music is by Karaoke Junkies, I used it only for humorous purposes. Karaoke Junkies musicians – thank you for the amazing karaoke!

My Polacy uwielbiamy rocznice, a jakoś teraz będzie już rok jak żyjemy wespół zespół z sars-cov-2, zwanym popularnie covidem. Zanim wraz z naszym węgierskim bratankiem zwiejemy z Europy po rynnie, lub w jakiś inny szczególnie prawicowy i godny sposób zaznaczymy naszą obecność na planecie Ziemia, dopuśćmy do głosu dwóch bohaterów młodości wielu z nas. W ostatnim w tym roku odcinku Próby Mikrofonu Ser Atenboroł i coś jakby Limal zastanawiają się czy ludzkość ma jakiś związek z tym co się wokół wyrabia. Bądźcie zdrowi, jeśli zdrowie ma nam się przydać w ulżeniu Ziemi w jej ostatnich próbach ratowania nas od zguby.
PS. Sir Richard niechaj mi wybaczy – „musiałem”…

PERSONEL:
teksty/wykonanie/realizacja: Filip Przybylski,
muzyka oryginalna “The NeverEnding Story” by Limahl: Giorgio Moroder,
podkład do piosenki: KaraFun Karaoke,
mix odcinka: Michał „Jurgen” Jaroszewicz,
foto/grafika: Marta Przybylska.
rejestracja 11-12/2020

© Wszelkie prawa do tekstów polskich i tłumaczenia na angielski zastrzeżone. Nie posiadam praw do oryginalnej muzyki ani karaoke „The NeverEnding Story”.

I do not own the rights to the composition „The NeverEnding Story” by Limahl, the background music is by KaraFun Karaoke, I used it only for humorous purposes. KaraFun musicians – thank you for the amazing karaoke!

Imitation of Sir David Attenborough’s voice for humorous and reflective purposes only. I respect what you are doing! I wish you health and a beautiful life Sir David, may you continue to support those who want to support Mother Earth in the treatment of the disease that we gave her.

Lato 2020 uciekło na dobre, pozostały po nim dwie pocztówki. Pierwsza relacjonuje żywe ścieranie się dwóch narodowych opcji. Kto w końcu wygra w tej nierównej walce? Druga, to klasyczna pocztówka dźwiękowa. Część z was pamięta zapewne hipnotyczny nastrój tworzony na klubowych parkietach przez hit Faithless – “Insomnia” (ci co nie znają – są tacy? – można nadrobić: www.youtube.com/watch?v=P8JEm4d6Wu4). Podobnie niezwykłe jawiło się kiedyś budowanie nastroju w sypialni doborem odpowiedniej bielizny. I właśnie miłośnikom bielizny tradycyjnej dedykowana jest pocztówka druga.
Dziękuję kanałowi Amazing Karaoke za możliwość skorzystania z podkładu muzycznego, oraz Michałowi “Jurgenowi” Jaroszewiczowi za wysmakowany mix do polskiej wersji ersji ersji ersji ersji… Piosenka „Slipomnia” wykonawcy Slipless kontynuuje rozpoczęty z powodzeniem w PM4 cykl “Covery z niższej sfery”. Zapraszam do odsłuchu!

PERSONEL:
teksty/wykonanie/realizacja: Filip Przybylski,
mix piosenki „Slipomnia”: Michał “Jurgen” Jaroszewicz,
muzyka oryginalna “Insomnia” by Faithless: Maxi Jazz, Rowland “Rollo” Armstrong, Sister Bliss, podkład do piosenki: Amazing Karaoke,
foto/grafika: Marta Przybylska,
rejestracja: 09/2020.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie posiadam praw do utworu „Insomnia” grupy Faithless.

I do not own the rights to the composition „Insomnia” by Faithless, the background music is by Amazing Karaoke, I used it only for humorous purposes. Amazing Karaoke channel, thank you for the… amazing karaoke! 🙂

Szósty odcinek Próby Mikrofonu pt. Chór jedenastu prezydentów. Sprawa – jak będzie słychać – nieco dęta: zbiorczy blok wyborczy na prezydenta 😉
Można też słuchać przez YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=yL00NwX6OIg

Utwór ma cel humorystyczno-prowokacyjny, więc jeśli czujesz się urażony, cóż, koleżanko i kolego -„say hello to your ego”!

PERSONEL:
tekst/muzyka/głosy/realizacja: Filip Przybylski,
foto/grafika: Marta Przybylska,
mastering: Kuba Pietrzak,
realizacja: 26/06/2020.
© ℗ Wszelkie prawa zastrzeżone.

Witam w piątej odsłonie Próby Mikrofonu pt. Lista Przebojów Trójki.
Były artykuły czytane na głosy, była połezyja, był cover piosenki – czas na pierwsze  „pandemiczne” słuchowisko domowej roboty. Czyli – coś dla cierpliwych! Szybcy jutjuberzy i instagramowcy mogą się poczuć na nie swoim terenie. Trudno, „nie zawsze się taka Trójka spotyka” – mówi jeden z bohaterów. I nie zawsze tyle się dzieje co teraz.

O wszystkim się nie da, ale o niektórych aktualnych (6.06.2020) sprawach będzie dziś w „Liście Przebojów Trójki”. Gościnnie w roli Karola wystąpił Paweł Ciołkosz (dziękuję!), którego „papieski” podcast znajdziecie tutaj: https://www.spreaker.com/show/podcast-niezbyt-dlugi-mowi-jan-pawel-2

Utwór ma cel humorystyczno-prowokacyjny, więc jeśli ktoś się obrazi, cóż – koleżanko i kolego – say hello to your ego! 😉

PERSONEL:
głosy: Władek, Gucio, Gomuła, Janusz, Danka, Radio – Filip Przybylski,
głos Karola: Paweł Ciołkosz,
tekst/realizacja/opracowanie muz./montaż: Filip Przybylski,
foto/grafika: Marta Przybylska,
mastering: Kuba Pietrzak, realizacja: 6/6/2020.© ℗ Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zamaskowane służby i wolontariusze uwijają się niosąc pomoc w pandemii, a gdzieś w polskiej galaktyce toczą się – jak zawsze – rzeczy niezwykłe: oto naczelny komandor ukrywający się pod postacią galaktycznego posła zarządza głosowanie na prezydenta galaktyki… Po raz czwarty zapraszam do wysłuchania Próby Mikrofonu – autorskiego programu tworzonego w tzw. domowej izolacji. Pozostaję w nadziei, że nie jest to izolacja od myślenia. Ten odcinek publikuję w bardziej przystępnym serwisie YouTube, bo Soundcloud uznał świetny podkład Bowiego autorstwa KaraFun Karaoke za oryginał (sic!). To spory komplement dla autorów podkładu, na szczęście nikt tu nie zamierza spadkobierców autora „Space Oddity” kroić na kasę.
PERSONEL: teksty, wykonanie, realizacja: Filip Przybylski, muzyka: David Bowie “Space Oddity”, podkład: KaraFun Karaoke, foto/grafika: Marta Przybylska, realizacja: 26/04/2020. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie posiadam praw do oryginalnej muzyki anie karaoke „Space Oddity”. Music by David Bowie and karaoke background published on You Tube by KaraFun Karaoke was used in the programme. This song was not meant for a commercial purpose in any way.

Porzucamy na chwilę myśl twórczą rodzimych internautów, by skierować swe myśli ku nadchodzącej Wielkanocy. A święta to – wiadomo – uciążliwe zakupy i rozmowy o polityce. 😉 Czego nie daj Boże Sz.Państwu! Tym razem, tekst od początku do końca napisany na tę specjalną świąteczną okazję w tym specyficznym czasie. Święta w pandemii! Radosnych Świąt i wolności od głupoty!
Uwaga rodzice: ktoś tam przeklina, jeśli chcecie by wasze dzieci były uboższe o kwiecistą mowę ojczyźnianą to słuchajcie w zaciszu sypialni.

PERSONEL: tekst, wykonanie, realizacja: Filip Przybylski,
foto/grafika: Marta Przybylska,
muzyka: Filip Przybylski, sample Logic Pro,
realizacja: 12/04/2020. © ℗ Wszelkie prawa zastrzeżone.

WCZEŚNIEJSZE DOCINKI 1-2:

To, co kiedyś było niedowierzaniem gdy czytałem komentarze polskich internautów pod dowolnym artykułem w sieci, dziś transformuje w swoistą fascynację: ile można (do)powiedzieć do tego w czym wszyscy wszak jesteśmy i jak bardzo „kolorowe” są te wypowiedzi. Wydaje mi się, że o wiele bardziej niż te sprzed epidemii… Fragmentów artykułów używam na prawach cytatu, komentarze do tychże są oryginalne, z sieci, i wygląda na to, że pochodzą od moich Rodaków. Za pewnik, że tyczą artykułów przyjęli to sami komentujący. Szukających taniej sensacji pragnę uprzedzić, że projekt nie ma na celu obrażać niczyich tzw. uczuć religijnych, czy innych preferencji, choć zdaję sobie sprawę, że w społeczeństwie, które historycznie cierpi na WPGW, czyli Wzmożone Poczucie Godności Własnej (nazwa stworzona przez mojego tatę), jest to praktycznie niemożliwe… 😉
Temat prób mikrofonowych z udziałem autentycznych tekstów nieujawnionych autorów jawi się rozwojowy, być może wkrótce zaproszę inne głosy do współpracy.

Już jest! Zapraszam na Próbę Mikrofonu nr.2!
Trawestując Jalu Kurka – grypa szaleje w naprawie… świata. Czyli eksploracji narodowego stanu ducha w obliczu pandemii część dalsza. Serial jest stety/niestety rozwojowy. By nie zmęczyć materiału rozglądam się już za inną tematyką, choć podejrzewam, że z tej jeszcze przyjdzie pokorzystać. Póki co zapraszam na piękną, gęstą i nieznośną jak narodowa historia Próbę Mikrofonu nr.2. By ten dłuższy odcinek przeżyć godnie, umili go państwu urokliwy walc Piotra Czajkowskiego.

Zapraszam na odcinek pilotowy: „Tancerka, czyli lans na korowirusie” – kliknij w pomarańczowe kółko w rogu by odtworzyć, lub w któryś z aktywnych napisów, by przenieść się do playera Soundcloud.

Wyszczekana strona Filipa Przybylskiego. Skocz też na bajchi.filipprzybylski.pl - stronę z bajkami