PANI KOSTIUMO_GRAF

Kto w najchętniej oglądanym serialu nowożytnej Polski przystrajał barki Prezesa puklami kociej sierści ?
Pani nazywa się Marta Przybylska
. Plejada aktorów przewinęła się przez jej kostiumograficzne ręce w ciągu prawie 20 lat doświadczeń zawodowych. W tej chwili na premierę oczekuje historyczny serial Polowanie na ćmy (marzec 2023), który współtworzyła jako II Kostiumograf. Tworzyła kostiumy do serii telewizyjnych: Szadź (1,2 i 3), Wojenne Dziewczyny, czy Erynie (premiera w 2022). W 2021 pracowała przy filmach fabularnych Cudak, Bracia oraz Drzwi do lasu w reż. Joli Kudeli, gdzie tworzyła kostiumy wespół z Moniką Onoszko.

Po latach spędzonych w zakontraktowanej pracy serialowej (M jak miłość – 8 lat, Na dobre i na złe, Siostrzyczki, 5.Stadion i inne), w projektach filmowych i foto, Marta postanowiła iść na swoje. Pracuje nie tylko w filmie, ale i w innych przestrzeniach:
muzyka, telewizja, reklama, fotografia, video, internet… Wszędzie tam gdzie potrzebny jest kostium dla postaci mającej wyglądać wiarygodnie, fotogenicznie i zgodnie z realiami scenariusza.

Marta obroniła dyplom z historii kostiumu.
Stylizuje współcześnie i historycznie.
Fotografuje i rysuje. Współtworzy projekty video jako autorka zdjęć: Piosenka na Wigilię link, grafik: Głód link oraz autorka kostiumów: 100 procent link, Za lasem link.

Poza wymienionymi wcześniej serialami i filmami pracowała m.in. przy następujących tytułach: Powrót w reż. M.Łazarkiewicz, 2017, Ucho Prezesa 2018, Wmiksowani onet tv 2016, przy etiudach studenckich, reklamach oraz videoklipach. Stylizowała do sesji zdjęciowych, m.in. Agnieszkę Więdłochę dla pism Woman’s Health, Olivia, Yoga&Ayurveda i innych.

KONTAKT:  breczkomarta@gmail.com  /  www.facebook.com/marta.breczko

Biogram filmowy na filmpolski.pl: https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11195159 oraz https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11179871

Wyszczekana strona Filipa Przybylskiego. Skocz też na bajchi.filipprzybylski.pl - stronę z bajkami